banner39

Beyzbol sopası dostluğun göstergesiymiş!

Beyaz Saray, Obama'nın beyzbol sopalı fotoğrafının yayınlanmasındaki amacın iki ülke arasındaki yakın ilişkiyi vurgulamak olduğunu savundu

Amerika 03.08.2012, 09:18 03.08.2012, 12:10
Beyzbol sopası dostluğun göstergesiymiş!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcü Yardımcısı Caitlin Hayden, ABD Başkanı Barack Obama'nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaparken çekilen fotoğrafıyla ilgili olarak, ''Bu fotoğrafı sadece, Başkan Obama'nın Başbakan Erdoğan ile devam eden yakın ilişkisini vurgulamak ve onların Suriye'de kötüye giden durum hakkındaki önemli görüşmelerine dikkati çekmek amacıyla yayınladık'' dedi.

Hayden, Türkiye'de tartışmaya sebep olan, Obama'nın, Erdoğan ile telefon görüşmesi sırasında çekilen fotoğrafına yönelik bir açıklama yaptı.

''Beyaz Saray tarafından yayımlanan, ABD Başkanı Obama'nın Başbakan Erdoğan ile konuşurken, elinde Amerikalı sporcu Hank Aaron tarafından imzalanmış beyzbol sopasını tutarkenki fotoğrafıyla ilgili Türk medyasında çıkan yorum ve spekülasyonları'' gördüklerini belirten Hayden, şunları kaydetti:

''Bu fotoğrafı sadece bir amaçla yayınladık ki o da Obama'nın Başbakan Erdoğan ile devam eden yakın ilişkisini vurgulamak ve onların Suriye'de kötüye giden durum hakkındaki önemli görüşmelerine dikkati çekmek. Başkan, ABD'nin Türkiye ile işbirliği yaptığı bir dizi önemli konuda, Başbakan Erdoğan ile yakın ortaklık ve arkadaşlığına değer veriyor''.

Hayden, ''ABD'nin, Türkiye ile ABD halkları arasında var olan son derece güçlü ve kalıcı dostluğa değer verdiğini'' de vurguladı.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?