banner39

Biden'dan genetik bilimci Eric Lander'e görev

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Ofisi'nin kabine pozisyonuna yükseltileceği ve başına genetik bilimci Eric Lander'ın getirileceği bildirildi.

Amerika 16.01.2021, 01:58
Biden'dan genetik bilimci Eric Lander'e görev

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Ofisi'ni kabine pozisyonuna yükselterek başına genetik bilimci Eric Lander'i getireceğini açıkladı.

Biden'ın geçiş ekibi tarafından yapılan açıklamada, Bilim ve Teknoloji Ofisi'nin ilk kez kabine pozisyonuna yükseltileceği belirtildi.

Birimin başına genetik bilim alanındaki öncü isimlerden Eric Lander'in geleceği ifade edilen açıklamada, Lander'ın aynı zamanda Biden'ın bilim danışmanı olacağı kaydedildi.

Biden ise atamaya ilişkin, "Bilim her zaman yönetimimin önceliği olacak ve dünyaca ünlü bu bilim insanları yaptığımız her şeyin bilime, gerçeklere ve doğruya dayalı olmasını sağlayacak." açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA
banner53
Yorumlar (1)
Misafir 3 ay önce
Şu Biden amma akıllıymış yahu. Akıl,Bilim hepsi kendisinde toplanmış kimseden akıl almamış bu kararı vermiş. Hiçte yanında; takla atan, yiyici kendisine biat yok. Bu arada ( Obama'da nasılda - 2 dönem seçilmişti. Irak'ta belli zümrenin istediklerini yerine getirdi ama.)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?