banner39

Bin Ladin'in damadının duruşması ertelendi

Usame Bin Ladin'in damatlarından birinin duruşması ertelendi, duruşmanın Bin Ladin'in damadının avukatlarının talebiyle ertelendiği duyuruldu

Amerika 20.02.2014, 14:18 20.02.2014, 14:18
Bin Ladin'in damadının duruşması ertelendi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Usame Bin Ladin'in damadı Süleyman Ebu Geyt'in duruşmasının ertelendiği duyuruldu. Ertelemenin Ebu Geyt'in avukatlarının yaptığı başvuru sonucu gerçekleştiği belirtiliyor. Avukatlar, 11 Eylül saldırılarının arkasındaki isimlerden olduğu iddiasıyla Guantanamo'da tutulan Halid Şeyh Muhammed'in şahitlik yapmasını istemiş ve ona soru sorabilmek için ek süre istemişti.

Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Manhattan bölge hakimi Lewis Kaplan dün Süleyman Ebu Geyt'in duruşmasını 24 Şubat'tan 3 Mart'a ertelediğini duyurdu. Ebu Geyt'in avukatları, Guantanamo'da tutuklu bulunan Halid Şeyh Muhammed'den, müvekilleri için şahitlik yapıp yapmayacağını sormak için ek süre istemişti. Kaplan da ek süre başvurusunu kabul etti.

Ebu Geyt'in avukatları daha önce Muhammed ile yüzyüze görüşme yapma isteğinde bulunmuşlardı. Ancak Kaplan bu talebe olumlu cevap vermedi. Avukatlar sorularını yazılı olarak gönderecekler.

El Kaide'nin eski sözcüsü olan Kuveytli Ebu Geyt Amerikan vatandaşlarını öldürmekle ve El Kaide'ye maddi destek sağlamakla suçlanıyor.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?