banner39

'Bir Müslümana nasıl nişan alınır?'

Boston saldırıları sonrası zanlıların Müslüman olması ABD'deki İslamofobiyi uyandırdı. Tennessee'nin Bölge Komisyon Üyesi, "Bir Müslümana nasıl nişan alınır?" ibaresinin yer aldığı bir fotoğrafı Facebook üzerinden paylaştı.

Amerika 02.05.2013, 10:07 02.05.2013, 11:03
'Bir Müslümana nasıl nişan alınır?'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin doğu eyâletlerinden birisi olan Tennessee'nin Bölge Komisyon Üyesi, Facebok adresinden Müslümanları açıkca tehdit eden bir paylaşım yaptı. Paylaşıma gelen büyük tepkilere rağmen Barry West, bu tür mesajlar atmakta bir beis görmediğini söyledi.

Tennessee'nin Bölge Komisyon Üyesi olan Barry West, Facebook adresinde silah tutan ve nişan alır vaziyetteki bir fotoğrafını yayınladı. West, fotoğrafın üzerine "Bir Müslüman nasıl nişan alınır?" yazdı. 

Paylaşım oldukça büyük tepkilere neden oldu. Sonrasında yerel Tullahoma News'e açıklama yapan West, "Ülkemi gözyaşına boğanlara karşı önyargılara sahibim. Bu kişiler Müslüman, Meksikalı veya herhangi bir kişi olabilir " dedi.

"Eğer bu ülkeye illegal yollardan geliyorsanız, bize zarar veriyorsanız ve bir faydayı engelliyorsanız, ben ona karşıyım" diyen West, attığı postanın eğlence amacı taşıdığını iddia etti.

West'in paylaşımını gören Müslümanlar, Tennessee'deki İslamofobi'nin tekrar yükselişe geçtiği yorumunu yaptı. 

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?