BM, PKK'nın terör eylemlerini kınadı

BM Genel Sekreter Sözcüsü Dujarric, "Genel Sekreter Ban, terör saldırıları nedeniyle Türkiye hükümeti ve halkına taziyelerini iletti. Tüm terör saldırılarını kınıyoruz ve bunu sürdüreceğiz" dedi.

BM, PKK'nın terör eylemlerini kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler (BM), PKK ve diğer tüm terör örgütlerinin düzenlediği terör eylemlerini kınadı.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, PKK'nın terör eylemleri karşısında BM Genel Sekreteri'nin tutumu ve terör eylemlerini kınayıp kınamadıkları yönündeki soru üzerine, "Dün Genel Sekreter Ban, terör saldırıları nedeniyle Türkiye hükümeti ve halkına taziyelerini iletti. Tabii ki biz tüm terör saldırılarını kınıyoruz ve bunu sürdüreceğiz" dedi.

"Özel olarak PKK'nın eylemlerini kınıyor musunuz?" sorusu üzerine de Dujarric, PKK'nın eylemlerini özel olarak kınadıklarını dile getirdi.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, dün Sözcülük Ofisi aracılığıyla yaptığı açıklamada, Türkiye ile "PKK unsurları arasında artan gerginlik" nedeniyle endişeli olduğunu ifade ederek, soruna "barışçıl çözüm bulunması için bir an önce yapıcı diyaloğa" dönülmesini umduğunu belirtmişti. Ban, "tüm ilgili taraflara, geçmişin çok fazla acı ve kedere neden olan günlerine dönülmesinden kaçınmaları" çağrısı yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 07:31
banner53
YORUM EKLE

banner39