banner39

BM Suriyeli mültecilere yardımın yarısını kesti

BM, kaynak yetersizliğini gerekçe göstererek Lübnan ve Ürdün'deki mültecilere yardımın yüzde 50'sini kesti

Amerika 01.08.2015, 13:16 01.08.2015, 13:16
BM Suriyeli mültecilere yardımın yarısını kesti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

BM Dünya Gıda Programı (WFP), finansman sorunu nedeniyle Lübnan ve Ürdün'deki Suriyeli mültecilere gıda desteğini yine yarı yarıya azaltmak zorunda kalacağını duyurdu

Son dönemde ciddi bir finansman sıkıntısı çeken BM Dünya Gıda Programı (WFP), yayınladığı bildiride, kaynak bulunmaması nedeniyle tüm faaliyetlerinin durma noktasını geldiğini; ancak ABD’nin verdiği 65 milyon dolarlık bağış sayesinde yardım devam ettiğini belirtti.

Mültecilere verilen gıda yardımlarının yarı yarıya azaltılacağı belirtilen bildiride, ‘finansman sorunu nedeniyle bu ay çok ihtiyacı olan mültecilere kişi başı aylık 14 dolar verilecek. Daha önce 28 dolar veriliyordu. Durumu daha iyi olan mültecilere ise kişi başı sadece 7 dolar verilecek.

Suriye’deki iç savaşın başlamasından bu yana 1,7 milyon Suriyeli mülteciye verilen yardımlarda 6 defa kensintiye gitmak zorunda kalan Dünya Gıda Programı, geçen ayda, Ürdün,Mısır, Irak ve Türkiye'deki mültecilere yardımların sürmesi için 139 milyon dolara ihtiyaç duyulduğunu açıklamıştı.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?