banner39

Boston'da kapı kapı arama

Boston'daki saldırının faili olduğu söylenen iki kişiden biri kapı kapı aranıyor. Şehirde olağanüstü hal yaşanıyor

Amerika 19.04.2013, 16:03 19.04.2013, 16:03
Boston'da kapı kapı arama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Boston Maratonu'ndan saldırıyı düzenleyen iki kişinin kimliklerinin tespit edildiği ileri sürüldü. Çeçen asıllı olduğu ileri sürülen iki kişiden biri ölü olarak ele geçirilirken diğeri hala şehirde aranıyor. Zanlılardan birinin 19 yaşındaki Cohar Şarnaev olduğu söylenirken diğerinin çatışmada hayatını kaybeden 26 yaşındaki ağabey Tamerlan Tsarnaev olduğu söylendi. 

Operasyon, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) kampüsünde yaşanan çatışmada bir polisin ölümüyle başladı. Operasyon, Boston yakınlarındaki Watertown kasabasında araba takibi ve silahlı çatışma ile sürdü. Şüpheliler dün gece bir polis memurunu öldürdükten ve bir güvenlik görevlisini yaraladıktan sonra gasp ettikleri bir araçla kaçarken polisle çatışmıştı.

Daha sonra polis, kapı kapı gezerek iki numaralı zanlıyı aramaya başladı. Bölgede yaşayanlar polis dışında kimseye kapılarını açmamaları konusunda uyarıldı.

Boston'da toplu taşıma araçları durdurulurken özellikle şehrin batısında yaşayan insanlardan da evlerinden çıkmamaları istendi. Eyalet Acil Durum Yetkilisi Kurt Schwartz, dükkanların da açılmaması gerektiğini ifade etti.

Massachusetts Valisi Deval Patrick de ''Bir yere sığının. Kapınızı kilitleyin ve size kimliğini gösteren güvenlik görevlileri dışında kimseye açmayın'' açıklaması yaptı.

banner53
Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?