Brezilya'da Hristiyanlara özel sosyal ağ

Brezilya'da Hristiyanlara özel, cinsellik ve küfürlerin yer almadığı özel bir sosyal ağ kuruldu

Brezilya'da Hristiyanlara özel sosyal ağ

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Brezilya'da bir grup Hıristiyan, küfür ve cinsel içerikli bilgi ya da materyallerin yer alması yasak olan Facegloria adlı bir sosyal ağ oluşturdu. Bugüne kadar yeni sosyal ağa 100 bin kişi üye oldu.

Facgloria’da 600 civarında kelimenin kullanılması yasak. Yayınlanan yorumlar ve fotoğraflar "Amin" butonuna basılarak onaylanıyor.

Brezilya'da oluşturulan Facegloria ağı şu anda sadece Portekizce olarak hizmet veriyor, ancak daha sonra yeni ağın diğer diller ve mobil cihazlarda çalışmaya başlayacağı bildirildi.

Resmi verilere göre, Brezilya dünyada en fazla Katoliğin yaşadığı ülke. Ülke nüfusunun sadece yüzde 1’i kendini dinsiz olarak tanımlıyor.

Sitenin tasarımcısı Atilla Barros, "Facebook’ta pornografi ve şiddet var. Bu nedenle biz Tanrı hakkında konuşmak isteyen ve O’nun sözünü yayımlayan bir ağ kurmak istedik" diyerek sosyal ağın amacını ifade ediyor.

Barros bu ağı oluşturmak için 16 bin dolar kullandığını söyledi. Barros, yakın zamanda dünya çapında yayına başlayacaklarını belirterek Faceglory için İngilizce ve diğer dillerde dominler satın aldıklarını söyledi.

2013 yılında da Müslümanlar için ummaland sosyal ağı açılmıştı. Şimdiye kadar 329 bin kişi bu ağa üye oldu. Bu sitede kadınlar ve İslam dinine ait paylaşımlar için özel gizlilik ayarları mevcut.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 15:05
banner53
YORUM EKLE

banner39