banner15

California'da zincirleme silahlı saldırı: 6 ölü

California'da bir adam sebebi bilinmeyen bir konudan dolayı 15 dakika içinde 5 kişiyi öldürdü ve en son silahıyla intihar etti

California'da zincirleme silahlı saldırı: 6 ölü

ABD'nin California eyaletinin Bakersfield şehrinde dün gece meydana gelen silahlı saldırıda 5 kişi hayatını kaybederken sladırganın en son kendini de öldürdüğü açıklandı.

Kern İlçesi Şerifi Donny Youngblood Çarşamba akşamı gazetecilere verdiği demeçte , "Bu olayda altı kişinin vurulması ve öldürülmesi son derece sıra dışı ." dedi.

Trajedi Çarşamba öğleden sonra başladı. Saldırgan önce karısını ve başka bir adamı tabanca ile öldürdü. Daha sonra yakındaki Bear Mountain Sports mağazasınagiderek başka bir erkeği öldürdü. Saldırgan daha sonra iki erkek daha öldürdü ve olaya şahitlik eden bir kadın ve bir çocuğun kaçmasının ardından onların arabasını kaçırdı.

Şerif Youngblood, saldırgan ile bir otoparkta karşı karşıya geldiğini ve silahlı adamın kendini göğsünden silahla vurduğunu anlattı.

Yetkililer, bütün bu saldırıların yaklaşık 15 dakika sürdüğünü açıkladı. Youngblood, “Açıkça, bunlar rastgele atışlar değil,” dedi ancak saldırganın olası saldırı ihtimali hakkında ayrıntılı bilgi veremedi.

Yetkililer şu anda saldırılara tanık olan yaklaşık 30 kişiyle görüşüyor. Saldırganın ve kurbanların kimlikleri henüz kamuya açıklanmadı.

Bakersfield, Los Angeles’ın yaklaşık 100 mil kuzey-kuzeybatısındaki güney Kaliforniya’da yaklaşık 380 bin nüfuslu bir şehirdir.

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48