banner39

Chomsky'den Erdoğan'ın davetine cevap

Chomsky, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini Türkiye'ye davet etmesine "Türkiye ILŞİD'i suçluyor, onunla eşdeğer olan Nusra'yı destekliyor" şeklinde karşılık verdi

Amerika 13.01.2016, 10:49 13.01.2016, 10:49
Chomsky'den Erdoğan'ın davetine cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Prof. Noam Chomsky, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisini Türkiye'ye davet etmesine cevap verdi.

T24'den Işıl Öz'e konuşan Chomsky, bu konudaki değerlendirmesiile ilgili dün gün boyu kendisine bolca sorulduğunu ve 'kısaca cevaplamak istediğini' belirterek Türkiye’nin IŞİD’i suçlarken Nusra’yı desteklediğini iddia etti. Chomsky, “Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı savaşan ana güç olan Kürtlere karşı işlediği suçları lanetleyen kişileri suçluyor. Başka bir yoruma ihtiyaç var mı?" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün 8. Büyükelçiler Konferansı'nda Güneydoğu'da yaşanan sokağa çıkma yasakları ve çatışma ortamı neticesinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin imza kampanyası düzenleyerek, “Bu suça ortak olmayacağız” diyen 1128 akademisyene bildirinin PKK yanlısı olduğu gerekçesiyle eleştirilerde bulunmuştu.

Aralarında Noam Chomsky'nin de olduğu bildiriye imza atan yabancı akademisyenlere çağrıda bulunan Erdoğan, "Kendilerini Türkiye'ye davet ediyorum, ne oluyor kendilerine anlatmaya hazırız. ABD Büyükelçiliği, Chomsky’yi davet etsin, misafir edelim. Bölgeyi, bu akademisyen sıfatlı 5. kol elemanlarıyla değil, kendi gözleriyle görsün" demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?