banner39

Clinton, e-posta soruşturmasına tepkili

Clinton, FBI Direktörü Comey'i seçimlere günler kala elinde çok az veriyle soruşturmayı tekrar gündeme getirmekle eleştirdi

Amerika 30.10.2016, 09:35 30.10.2016, 09:35
Clinton, e-posta soruşturmasına tepkili

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey'i seçimlere günler kala elinde çok az veriyle soruşturmayı tekrar gündeme getirmekle eleştirdi. Comey ise Clinton'ın e-postalarına ilişkin soruşturmanın yeniden açılması kararını savundu.

Comey'nin soruşturmayı yeniden başlatması ve konuyla ilgili Kongre'ye bilgilendirme mektubu göndermesi ABD Adalet Bakanlığı'nın ve Clinton'ın seçim kampanyasın tepkilerine neden oldu.

SORUŞTURMA TRUMP'I SEVİNDİRDİ

Söz konusu soruşturma Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'ı ise sevindirdi.

Amerikan medyasında yer alan haberlerde Comey, "Normalde devam eden soruşturmalarla ilgili Kongre'yi bilgilendirmiyoruz ancak daha önce soruşturmanın tamamlandığı söyleyip sonra tekrar açınca konuyla ilgili Kongre'ye bilgilendirme mektubu göndermek zorunda hissettim. Kamuyla paylaşmamak Amerikan halkını kandırmak olurdu." dedi.

Clinton ise seçim kampanyası kapsamında Florida'da bir etkinlikte, FBI Direktörü Comey'i seçimlere günler kala soruşturmayı tekrar gündeme getirmekle eleştirdi.

"Seçimlerden hemen önce çok az veri ile böyle bir konuyu gündeme getirmek oldukça tuhaf ve son derece rahatsız edici." diyen Clinton yeni soruşturma açılmasını gerektirecek bir veri bulunmadığını ve kendinden emin olduğunu ifade etti.

Clinton, FBI'a soruşturmanın nedenlerini "tam ve eksiksiz" bir şekilde açıklaması çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?