banner39

Clinton, Muhtar Kent'i yardımcılık için düşünmüş

Clinton’ın potansiyel başkan yardımcısı adayları arasında Coca Cola'nın üst yöneticisi Muhtar Kent de yer aldı

Amerika 19.10.2016, 08:21 19.10.2016, 08:48
Clinton, Muhtar Kent'i yardımcılık için düşünmüş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton'ın, Coca Cola'nın üst yöneticisi (CEO) Muhtar Kent'i Başkan Yardımcılığı için değerlendirdiği ortaya çıktı.

Wikileaks, Clinton’ın kampanya direktörü John Podesta’nın potansiyel başkan yardımcısı adaylarına yönelik e-postalarını yayınladı.

Podesta'nın 17 Mart tarihli e-postasındaki 39 kişilik listede Coca Cola'nın CEO'su Muhtar Kent de yer aldı.

LİSTEDE İŞ DÜNYASINDAN TANIDIK SİMALAR VAR

Listedeki diğer ünlü isimler arasında Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, Apple'ın CEO'su Tim Cook, eski New York Valisi ve iş adamı Michael Bloomberg, Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz ve General Motors'un CEO'su Mary Barra da vardı.

DEMOKRAT PARTİLİ POLİTİKACILAR DA WİKİLEAKS BELGELERİNDE

Eski Dışişleri Bakanı Clinton'ı zorlayan Demokrat başkan adayı Bernie Sanders'ın listeye son sıradan girmesi dikkati çekti. Listedeki diğer Demokrat politikacılar arasında Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, ABD Çalışma Bakanı Thomas Perez, ABD Ulaştırma Bakanı Anthony Foxx ve eski Adalet Bakanı Eric Holder da yer aldı.

BAŞKAN TARDIMCISI OLARAK SENATÖR KAİNE'İ SEÇMİŞTİ

Clinton, yine listedeki isimlerden Demokrat Virginia Senatörü Tim Kaine'i Başkan Yardımcısı olarak seçtiğini 22 Temmuz'da duyurmuştu.

Demokrat adayın kampanyasından Wikileaks'in yayınladığı e-postaların doğruluğuna yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?