Clinton ve Sanders arasında puan farkı kapanıyor

Demokrat Parti'nin New York ön seçimi öncesi partinin başkan aday adayları Clinton ile Sanders arasındaki puan farkının 6'ya düştüğü bildirildi

Amerika 18.04.2016, 07:48 18.04.2016, 07:48
Clinton ve Sanders arasında puan farkı kapanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de 8 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde partilerin adaylarını belirleme yarışı tüm hızıyla devam ederken, Demokrat Parti'nin 19 Nisan'da yapacağı ön seçim heyecanı doruk noktasına çıktı.

New York ön seçimlerinde birçok ankette 10 puan civarında önde gösterilen Hillary Clinton ile Bernie Sanders arasındaki farkın, seçimlere iki gün kala farkın 6 puana düştüğü bildirildi. Herhangi bir partiye yakınlığı bulunmayan "Gravis/One America News" anketine göre, Clinton yüzde 53'e gerilerken, Sanders yüzde 47'ye çıktı.

Bugüne kadar ülke genelinde kazandığı delege sayısı bakımından da partinin önde bulunan adayı Clinton, genelde kapalı mekanlarda yaptığı mitinglerde en fazla 2 bin kişiye ulaşırken, Demokrat Parti'nin siyasi devrim yanlısı sosyalist aday adayı Sanders'in mitingleri 20 bin civarında bir kalabalık topluyor.

"SİLAH LOBİSİNE KARŞI DURMAK ZORUNDAYIZ"

Clinton, pazar günü New York'un, Mt. Vernon ve Long Island bölgesi ile Staten Island ilçesinde halka hitap etti. Silah lobisine yüklenen Clinton, "Silah lobisi, Washington'daki, ülkemizdeki en güçlü lobi. Polis şiddetini ve ölümleri durdurmamız gerektiği gibi, silah lobisine karşı durmak zorundayız." dedi.

Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'ın, kendisine yönelik hakaretlerine cevap vermeyeceğine işaret eden Clinton, Trump'ın kadınları, göçmenleri, engellileri ve Müslümanları hedef almasını daha çok önemsediğini bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?