banner39

Clinton'ların başkanlık serveti 140 milyon dolar

ABD'de Clinton'lar ailesinin son sekiz yılda elde ettikleri resmi gelirlerin 140 milyon dolar olduğu açıklandı

Amerika 03.08.2015, 13:28 03.08.2015, 13:32
Clinton'ların başkanlık serveti 140 milyon dolar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin eski first ladysı seçim basın servisi eski başkan ve eşinin son sekiz yılda 140 Milyon dolar kazandıklarını açıkladı.

 ABD'de Clinton'lar ailesinin son sekiz yılda elde ettikleri resmi gelirler açıklandı. Bu dönemde Bill ve eşi Hillary Clinton’un 140 milyon dolar kazandığı ortaya çıktı.

İlgili raporu gelecek yıl yapılacak seçimlerde Amerika'nın yeni başkan adaylığını açıklayan Hillary Clinton’un basın servisi duyurdu. Rapora göre karı koca Clintonlar sadece 2007 yılında devlet bütçesine 44 Milyon dolar vergi ödedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hillary Clinton.“Ben ve kocam orta yaşlara geldiğimizde varlıklı bir aile olduk. Evlenmeden önce kendim “Çocukları savunma fonunda” küçük bir maaşla çalışıyordum. Bill ise o yıllarda senede 16450 dolar geliri olan yüksek okul öğretmeni idi”, dedi.

Clinton ABD'de başlamakta olan başkanlık seçim kampanyasının favorilerinden biri olarak kabul ediliyor. Farklı araştırmalara göre, o şu andaki rakiplerinin önünde yer alıyor. Ancak birçok katılımcı Demokrat Parti'den başka birinin aday olmadığından dolayı üzüntülerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?