banner15

CNN'e göre Clinton, Twitter'a göre Trump!

ABD'de 8 Kasım'da düzenlenecek başkanlık seçimi öncesi iki aday Hillary Clinton ve Donald Trump her alanda karşılaştırılıyor. Dün akşamki düello sonrası CNN'de düzenlenen ankette Clinton önde çıkmıştı. Twitter'da ise kazanan Trump oldu.

CNN'e göre Clinton, Twitter'a göre Trump!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başkanlık seçiminin 1,5 ay kaldığı ABD'de gündem artık giderek Clinton ile Trump çevresinde yoğunlaşmaya başladı. İki başkan adayı her mecrada karşılaştırılıyor ve hangisinin hangi alanda daha üstün olduğu kamuoyu ile paylaşılıyor.

Bildiğimiz üzere saatler önce Trump ve Clinton canlı yayında kozlarını paylaştı. Bu yayının ardından sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre Donald Trump Twitter'da yüzde 62 ile daha popüler konumda görünüyor. Hillary Clinton ise yüzde 38'de kalmış. Tabii adaylardan birinin daha popüler olması, seçimde daha çok oy alacağını göstermiyor. Zira Trump'ın lehinde olduğu kadar aleyhinde görüş bildiren de büyük bir kitle var. Bu da haliyle Donald Trump'ı daha popüler yapıyor.

Düello esnasında CNN'in yaptığı ankette ise Clinton'un önde geldiği görülüyor. Clinton'un canlı yayında yüzde 67'lik oranla üstün geldiği belirtildi.

Diğer taraftan bu sonuç Trump taraftarlarını bir hayli rahatsız etti. Zira adaylar arasında yapılan son anketlerde bu kadar fark görünmüyor. Dolayısıyla CNN'in anketindeki bu uçurumun bir manipülasyon sonucu ortaya çıkmış olabileceği tartışılıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 12:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35