banner39

Cumhuriyetçi adaylardan biri daha çekildi

ABD'de Cumhuriyetçi adaylardan eski New York Valisi Pataki de yarıştan çekildiğini açıkladı

Amerika 30.12.2015, 07:34 30.12.2015, 07:34
Cumhuriyetçi adaylardan biri daha çekildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD’de gelecek yıl yapılacak başkanlık yarışı için Cumhuriyetçi Parti’den aday adayı olan George Pataki yarışı bıraktığını duyurdu.

Eski New York Valisi Pataki, sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda “Bu akşam başkanlık kampanyası askıya alarak Beyaz Saray yolculuğumu sonlandırırken, doğru kişiyi seçebileceğimizden eminim. Bizi bir araya getirecek, başkanın da aralarında bulunduğu siyasileri anlayan, insanların patronu değil hizmetçisi olacak biri. ABD’nin en güzel günlerinin önümüzde olduğunu biliyorum” ifadesini kullandı.

Pataki, Cumhuriyetçi adayların arasına katıldığından beri yapılan anketlerde üst sıralara tırmanamadı. Yeterli desteği görmeyen Pataki, özellikle dış politikadaki tecrübesizliğiyle eleştiriliyordu. Pataki, seçim kampanyası sırasında CNN’e verdiği mülakatta ABD’nin terör örgütü DAEŞ ile savaşması için Irak’a kara birlikleri göndermesi gerektiğini söylemişti.

Cumhuriyetçi Parti’den 1995-2006 yılları arasında New York Valiliği yapan Pataki, 65 yaşında.

Pataki’nin yarıştan çekilmesiyle parti içindeki adayların sayısı 11’e düştü.

Daha önce eski Teksas Valisi Rick Perry, Wisconsin Valisi Scott Walker, eski Virginia Valisi Jim Gilmore, Louisiana Valisi Bobby Jindal, Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham adaylıktan çekildiklerini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?