Cumhuriyetçiler'de aday adayı enflasyonu

Ohio Valisi John Kasich'in de ABD seçimleri için Cumhuriyetçi Parti'den adaylığını açıklamasıyla aday sayısı 16'ya ulaştı

Cumhuriyetçiler'de aday adayı enflasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD’de Ohio Valisi John Kasich, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’den aday adayı olduğunu duyurdu.

John Kasich, Ohio State Üniversitesi’nde yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı programda adaylığını resmen açıkladı.

Kasich, yaklaşık 45 dakikalık konuşmasında ailesine ilişkin anekdotlardan, ABD tarihindeki önemli olaylardan ve ulusal bir yenilenmeden söz etti. Kasich, “Dualarınızı, desteğinizi ve gayretlerinizi istemek için buradayım, çünkü başkanlık yarışına katılmaya karar verdim” diye konuştu.

Valilik görevinden önce Temsilciler Meclisi’nde de Kongre üyesi olarak ülkesine hizmet eden Kasich, 63 yaşında. Kasich, Temsilciler Meclisi Bütçe Başkanı olarak 6 yıl görev yapmıştı.

Cumhuriyetçi Parti içindeki diğer başkan adaylarına göre oldukça zayıf bir isim olarak değerlendirilen Kasich’in, parti içindeki yarışı kazanma ihtimali tanınmıyor.

CUMHURİYETÇİ PARTİ'DEN ADAYLIĞINI DUYURANLARIN ARDI KESİLMİYOR

Gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi için John Kasich’in yanı sıra Wisconsin Valisi Scott Walker, New Jersey Valisi Chris Christie, Louisiana Valisi Bobby Jindal, eski Teksas Valisi Rick Perry, eski Florida Valisi Jeb Bush, eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, senatörler Lindsey Graham, Marco Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul, önceki başkanlık yarışında da aday olan eski senatör Rick Santorum, işkadını Carly Fiorina, emlak zengini Donald Trump, yazar Ben Carson ve eski New York Valisi George Pataki de Cumhuriyetçi Parti’den aday adaylıklarını resmen duyurdu.

Böylece partinin aday adayı sayısı 16’ya yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 07:56
banner53
YORUM EKLE

banner39