banner39

Dallas'ta saatler süren 'şüpheli şahıs' alarmı

Dallas'ta şüpheli şahıs ihbarı üzerine, emniyet müdürlüğü binasında SWAT timlerinin katılımıyla saatler süren arama gerçekleştirildi

Amerika 10.07.2016, 09:54 10.07.2016, 10:45
Dallas'ta saatler süren 'şüpheli şahıs' alarmı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD’nin Dallas kentinde silahlı saldırı sonrası alarm durumunda olan polis ekipleri, bir ihbar üzerine Dallas Emniyet Müdürlüğü otoparkında SWAT (Special Weapons and Tactics - Özel Silahlar ve Taktikler) timleri ile arama yaptı.

Amerikan ordusunda yedek asker olarak görev yaptığı ve Afganistan’da bulunduğu tespit edilen Micah X. Johnson tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından kentteki tedirginlik, “Black Power Political Organization” adlı örgütün saldırıyı üstlenmesi ve güvenlik güçlerine yönelik tehditleri nedeniyle etkisini artırarak devam ediyor.

Saldırı sonrası ikili timler halinde görev yapmaya başlayan Dallas polisi, Dallas Emniyet Müdürlüğü önüne taziye amaçlı yerleştirilen araçların çevresindeki güvenlik önlemlerini artırdı. Araçların yanına bir devriye ekip yerleştirilirken, çevre binaların çatılarındaki keskin nişancılar gün boyu güvenliği sağladı.

ARAMA SAATLER SÜRDÜ, METRO SEFERLERİ DURDURULDU

Polis, akşam üzeri alınan bir ihbar üzerine alarma geçerek, Dallas Emniyet Müdürlüğünün 3 katlı otoparkında geniş çaplı arama yaptı. Helikopter destekli keskin nişancılar ve SWAT timleri ile gerçekleştirilen aramada K9 polis köpekleri ve zırhlı araçlar kullanıldı.

Saatlerce süren arama sırasında Dallas Emniyet Müdürlüğüne çıkan yollar trafiğe kapatılırken, çevreden geçen hafif raylı ulaşım seferlerine ara verildi. Polis ayrıca arama sırasında habercilerden canlı yayın yapılmamasını istedi.

Dallas polisi, aramanın şüpheli bir şahıs için gerçekleştirildiğini ancak şüpheli bir duruma rastlanmadığını açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?