banner15

Demokrat aday Sanders pusulada unutuldu

ABD'de başkanlık için ön seçim süreci tüm hızıyla devam ederken, Demokrat Parti aday adayı Sanders kayıtlarda yapılan bir hatadan dolayı Washington'daki oy pusulasında gözükmedi.

Demokrat aday Sanders pusulada unutuldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Demokrat Parti aday adayı Bernie Sanders, seçimlerle ilgili yapılan kayıt sorunları yüzünden oy pusulasında ismi gözükmedi.

News4'un haberine göre, Demokrat Parti'nin kayıtlarla ilgili evrakları geç iletmesinden dolayı Bernie Sanders'in Washington seçimlerindeki oy pusulasında ismi gözükmedi. Demokrat Parti'nin başkan adayı olmak için yarışan Sanders'in seçimler için 2 bin 500 dolar ücret ödediği ancak kayıtlarla ilgili belgelerin zamanında Washington Kurulu'na iletilmediği belirtildi.

DEMOKRATLAR ARASINDA ÇEKİŞME

Şimdiye kadar yapılan 23 ön seçimde 12 eyalet ve 2 bölgede ön seçimleri kazanan Clinton, (467'si süper delege) toplam bin 237 delegeye ulaşmış durumda. Buna karşılık 9 eyalette ön seçimleri kazanan Sanders ise (26'sı süper delege) toplam 579 delegenin desteğini aldı.

Demokrat aday adayları 15 Mart ön seçimlerinde 691 delegeyi aralarında paylaşacaklar. Şu anda oldukça avantajlı gözüken Clinton, daha fazla sayıda delege çıkarması halinde Sanders'la arasındaki farkı ciddi ölçüde açacak.

Florida, 246 delegesiyle Demokratlar için de "hedef eyalet" konumunda bulunuyor ve burada anketlerde açık ara önde olan Clinton'ın kazanması durumunda başkan adaylığı için son düzlüğe gireceği yorumları yapılıyor.

Başkanlık yarışındaki "kilit eyaletler" arasında yer alan Florida ve Ohio ön seçimlerinin, hem Cumhuriyetçiler hem de Demokratlar arasındaki mücadelenin seyrini çok büyük ölçüde belirlemesi bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 11:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48