banner39

Dilenciye hakarete 8 bin dolar ceza

Kanada'da e-postayla bir dilenciye hakaret eden kişiye 8 bin dolar para cezası verildi

Amerika 06.08.2013, 13:12 06.08.2013, 13:16
Dilenciye hakarete 8 bin dolar ceza

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kanada'nın Montreal kentinde bir kişinin, alışveriş yaptığı dükkanın kapısı önündeki dilenciden şikayetini dile getirdiği elektronik postası, kendisine pahalıya mal oldu. Dilenciye hakaret eden kişiye 8 bin dolar ceza verildi.

Kanada Montreal'de, bir dükkandan alışveriş yapan müşteri, kapının önünde dilenen kişi hakkında şikayetlerini, mail olarak dükkan sahibine gönderdi.

Mailinde, dilencinin her hafta cuma ve cumartesi akşam saatlerinden dükkanın kapısının önünde dilendiğinden rahatsız olduğunu, dilencinin "çok şişman, sarhoş ve görünür bir IQ'su olmadığını" yazdı. Konunun çözümü için öneride de bulunan müşteri, "Böyleleri için Çinlilerin çözümü kullanılmalı; ensesine bir kurşun sıkıp, kurşunun faturasını da serserinin ailesine yollamalı" ifadelerine yer verdi.

Şikayet mailini gören dilenci, önce polise ardından Quebec İnsan Hakları Komisyonuna başvurarak, 20 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Komisyon, 3 yıllık sürecin ardından tamamlandı. İsmi açıklanmayan müşterinin, hakaret ettiği gerekçesiyle dilenciye 8 bin dolar moral ve ceza tazminatı ödemesine hükmetti.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?