Donanma saldırganının annesi özür diledi

ABD'de 13 kişinin ölmesine sebep olan donanma binası saldırganının annesi özür diledi...

Donanma saldırganının annesi özür diledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin başkenti Washington'da donanma binasına saldırı düzenleyerek kendisi dahil 13 kişinin ölümüne neden olan Aaron Alexis'in annesi, oğlunun kanlı eylemi için özür diledi.

CNN televizyonuna konuşan anne Cathleen Alexis, oğlunun artık kimseye zarar veremeyecek bir yerde bulunduğu için hoşnut olduğunu söyledi.

Oğlunun eylemi niçin gerçekleştirdiğini anlayamadığını belirten anne Alexis, "Bunu ona hiçbir zaman soramayacağım" dedi. Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Cathleen Alexis, "Bu olay olduğu için çok ama çok özür dilerim. Kalbim kırıldı" ifadesini kullandı.

FBI DEDEKTİFLERİNİN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Öte yandan, Federal Araştırma Bürosu (FBI) dedektiflerinin Aaron Alexis'le ilgili detaylara ulaşma çalışmaları devam ediyor. Alexis'in son günlerde kaldığı oteldeki bilgisayarını ve diğer eşyalarını incelemeye alan dedektifler, saldırganın Washington'a gelmeden önce görüştüğü kişilere de ulaşmaya çalışıyor.

Saldırının meydana geldiği binada çalışanlara kişisel eşyalarını almaları için izin verilirken, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden de Medstar Washington Hospital Center'de tedavi gören yaralıları ziyaret etti.

OBAMA KURBANLARI ANMA TÖRENİNE KATILACAK

Bu arada, ABD Başkanı Barack Obama'nın, saldırıda hayatını kaybedenler için donanma binasında 22 Eylül Pazar günü düzenlenecek anma törenine katılacağı bildirildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, günlük basın toplantısında, Başkan Obama'nın hayatını kaybeden masum insanlar için yas tutmak ve ulusun acısını paylaşmak istediği için törene katılacağını düşündüğünü kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 11:27
banner53
YORUM EKLE

banner39