Edward Snowden'ın belgeseli yapıldı

ABD'nin küresel istihbarat faaliyetleri hakkında birçok bilgiyi sızdıran eski NSA çalışanı Snowden'ı anlatan bir belgesel çıktı. Belgeselde ikinci bir Snowden vakasından söz ediliyor

Edward Snowden'ın belgeseli yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA)'nın eski çalışanı Edward Snowden, sızdırdığı istihbarat verileriyle küresel anlamda adından sıkça söz ettiriyor. Snowden'ı anlatan bir de belgesel yapıldı. Belgeselde dikkat çeken en önemli ayrıntılardan biriyse Snowden'ın haricinde başka birinin daha ABD'nin istihbarat faaliyetleri hakkında sızdırmalarda bulunduğu iddiası.

Araştırmacı gazeteci Glenn Greenwald, bu iddiayı aylar öncesinden dile getirmiş ve ikinci bir Snowden vakasında söz etmişti. 

Snowden'ı anlatan "Citizenfour" isimli belgeselde de bulunan Greenwald aynı iddiasını bu sefer Snowden'ın kendisiyle tartışıyor. 

Belgeselin galası Rusya'nın başkenti Moskova'da yapıldı. Burada konuşan Snowden kendisinin haricindeki kaynağın varlığını doğrularken, yeni kaynaktan gelen bilgilerin seviyesinin şaşırtıcı derecede olduğunu ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 17:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35