"Erdoğan gerisiyle ilgilenir"

Trump twitter mesaisine Erdoğan ile başladı. Suriye'de geriye kalan DEAŞ'ın temizlenmesi için gereken herşeyi Erdoğan'ın yapacağını yazdı

"Erdoğan gerisiyle ilgilenir"

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de DAEŞ'ten geri kalanların kökünün kazınması için ne gerekiyorsa yapacağını söyledi.

Twitter üzerinden açıklama yapan Trump, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de DEAŞ'dan geri kalanların kökünün kazınması için ne gerekiyor ise yapılacağı konusunda beni güçlü şekilde bilgilendirdi ve bunu fazlasıyla yapabilecek biri. Türkiye hemen yan tarafta. Askerlerimiz eve dönüyor" ifadelerini kullandı.

Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Suriye'den çekilme kararı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Trump, "Başkan Erdoğan, bana Suriye'deki DEAŞ kalıntılarını yok edeceği konusunda kuvvetli bir bilgi verdi. Kendisi bunu yapabilecek bir adam. Ayrıca Türkiye (Suriye'nin) kapı komşusu. Bizim askerlerimiz eve dönüyor." ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptığını daha önce duyuran ve görüşmenin içeriğine dair açıklamalarda bulunan Trump, terör örgütü DEAŞ, Suriye'deki ortak girişim, ABD askerlerinin bölgeden çekilmesi ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ele alındığını belirtmişti.

Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile geçen hafta yaptığı telefon görüşmesinden birkaç gün sonra ABD birliklerinin Suriye'den çekileceğini açıklamıştı.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Arpacık
Hasan Arpacık - 3 hafta Önce

Trump tüccar bir başkan. Bu ışte de iki defa karlı.
1 kendi askerinin masrafından kurtuldu
2 turkiye ye ptriot dahil birçok silahları

banner39