banner39

Eski ABD askeri Nusra Cephesi'nde savaştı -VİDEO

Emekli bir ABD askerinin Nusra Cephesi içinde Suriye'de savaştığı ortaya çıktı. Eric Harun isimli kişi 600 saldırı olayının içine karışmaktan tutuklandı.

Amerika 29.03.2013, 09:22 29.03.2013, 11:02
Eski ABD askeri Nusra Cephesi'nde savaştı -VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eric Harun isimli 30 yaşındaki Amerikalı bir emekli asker, bir grup El Kaide üyesiyle birlikte Suriye'de çatışmalara katıldığı için tutuklandı. FBI, Eric Harun isimli ABD vatandaşını Türkiye dönüşünde Washington'da havaalanında tutukladı.

EN AĞIR CEZAYLA YARGILANACAK 

Tutuklanan Eric Harun'ın ABD federal mahkemesinde en ağır cezayla yargılanacağı belirtildi. Federal Mahkeme yetkilileri, ABD tarafından "terörist" olarak ilan edilen Nusra Cephesi'ne dahil olduğu ve 600 saldırı olayına karıştığı için Eric Harun'u yargılayacaklarını söyledi. Harun, Suriye'de kendi anlatımlarına göre birçok çatışmaya katıldı. Harun, ayrılmadan önce Türkiye'deki FBI ajanlarıyla da bir araya geldi. Türkiye'de FBI ajanlarına verdiği bilgilere göre Harun, 10 kişiye ateş açtığını ancak birilerini öldürüp öldürmediğini bilmediğini söyledi. Harun, 2012 yılı Kasım ayında geldiği Türkiye'den 2013 yılı Ocak ayında Suriye'ye geçti.

ESKİ ASKER

Harun, Amerikan ordusunda 2000 ile 2003 yılları arasında görev yaptıktan sonra emekli olmuştu. Harun, 2003 yılında geçirdiği bir kaza sonrası emekli edildi. Eric Harun Suriye'de geçirdiği günleri Facebook ve Youtube üzerinden paylaştı.

Görüntülerde Harun, elinde roketler ve silahlarla da görülüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?