banner39

Evanjelist papazdan kasırga duası

ABD’de Hristiyan din adamı Robertson kasırga felaketinden kurtulmak için televizyondan dua etti

Amerika 13.09.2018, 12:06 13.09.2018, 16:00
Evanjelist papazdan kasırga duası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Evanjelist bir rahip olan Pat Robertson, Florence kasırgası için televizyondan dua etti. Dua çağrısında, Hz. İsa’nın Galile açıklarında çıkan fırtınayı dindirdiği temaları işlendi.

ABD halkının Florence kasırgasından korunmak için dua ettikleri gözlemlendi. Kuzey Carolina ile Virginia eyaletleri arasında bulunan bir üniversitede yerel klüpler, halkı dua etmeye çağırdılar.

FLORENCE KASIRGASINDA SON DURUM

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletini etkileyen Florence’nin eyalet sınırlarına yakınlaştıkça, ABD vatandaşlarında gerginlik artıyor.

Florence kasırgası, etkisini yitirmesine karşın büyüyerek ilerlemeye devam ettiği açıklandı. Kasırganın rüzgar şiddetinin 310 kilometreye kadar çıktığı bildirildi.

Şu an Carolina eyaletinden 280 mil kadar uzakta bulunan kasırganın kıyıya yarın akşam saatlerinde ulaşması bekleniyor. Ancak meteoroloji uzmanları, kasırganın nereyi vuracağını tam olarak bilemediklerini ifade ediyorlar.

Kasırganın yerleşim yerlerine ulaşması ile birlikte taşıdığı yüklü miktardaki yağmuru bırakması bekleniyor. Yetkililer, sel baskınlarının felakete dönüşmemesi için halkı uyarıyor.

Kuzey Carolina, Güney Carolina ve Virginia eyaletlerinden bir milyon 700 bin kişinin tahliye edilmesine karar verildi. Georgia eyaletinin de tehlike altında olduğu da gelen bilgiler arasında olduğu belirtiliyor.
 

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?