Florence kasırgası ilerledikçe felaketin boyutları artıyor

ABD'nin doğu kıyılarını vuran kasırganın ABD'nin içlerine ilerledikçe hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor

Florence kasırgası ilerledikçe felaketin boyutları artıyor

ABD'nin doğu kıyısı eyaletlerini vuran Florence Kasırgası, karaya ulaştıktan sonra tropikal fırtınaya dönerken, afette hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e ulaştı. ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Carolina'yı felaket bölgesi ilan etti.

ABD'nin Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinin kıyılarında Cuma gününden beri etkili olan Florence kasırgası, karaya ulaştıktan sonra tropik fırtınaya dönüştü.

Tropik fırtınanın neden olduğu şiddetli yağış ve rüzgar, can kayıplarına yol açtı. Yetkililer, Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde hayatını kaybedenlerin sayısının 11'e yükseldiğini açıkladı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Carolina'yı felaket bölgesi ilan ettiği ve gelecek hafta bölgeye ziyaret düzenleyebileceği belirtilmişti.

Sel nedeniyle Kuzey ve Güney Carolina'da birçok evi su bastı. Yetkililer, sel sularının bir metreye ulaşabileceği uyarısında bulunurken iki eyalette bir milyondan fazla kişi elektriksiz kaldı.

Kuzey Carolina'nın Wilmington kentinde de şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar devrildi, sel yüzünden çok sayıda evi su bastı, sürücüler araçlarıyla sular altında kalan yollarda ilerlemekte güçlük çekti.

Fırtına nedeniyle iki binden fazla uçuş da iptal edildi.

10 milyon kişiyi etkileyebileceği belirtilen kasırganın, 170 milyar dolarlık hasara neden olabileceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bezo
Bezo - 5 ay Önce

Allahin adaleti sasmaz sen fakire giden ihtiyaci kesersen bedelinide göze almalisin trup

banner39

banner37