banner39

Fuller: Suriye'de en kötü barış savaştan daha iyi olur

Graham Fuller, ABD'nin Suriye politikaları konusunda bir eleştiri yazı kaleme aldı. Fuller'e göre, Suriye'de en kötü barış savaştan daha iyi olacak..

Amerika 08.10.2016, 13:15 08.10.2016, 15:36
Fuller: Suriye'de en kötü barış savaştan daha iyi olur

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Merkezi Haberlama Teşkilatı'nın (CIA) eski Ortadoğu istasyon şeflerinden Graham Fuller, ABD'nin Suriye politikasını eleştirdi. Fuller Suriye'de yapılacak en kötü barışın bile savaştan daha iyi olacağını vurguladı.

Logelog'da kaleme aldığı yazıda Fuller "Suriye iç savaşı, dünyadaki mevcut sivil savaşların en karanlık ve iç karartıcı anlarından birini temsil ediyor. Ortadoğu'nun en büyük ve tarihi şehirlerinden Halep insani yardım için haykırıyor. Rusya ve Suriye ordusu tarafından bombalanan sivil insanlar aynı zamanda açlık tehlikesiyle karşı karşıya." vurgusunu yaptı.

Suriye iç savaşında, dışarıdan bir askeri müdahale ve yardım olmasaydı rejimin muhtemel zaferiyle sonuçlanacağını vurgulayan Fuller "Diğer ülkelerdeki durumların aksine, Sünni yöneticiler, elitler ve zenginler Esad rejimi ile uyumlu bir politika izliyor. Buna sadece Sünniler değil, diğer dini gruplar da dahildi. Eğer Esad rejimi neden düşmedi sorusuna cevap aranıyorsa buraya bakılmalı" ifadesini kullandı.

Esad rejiminin, Saddam'dan bile daha beter katliamlar yaptığının altını çizen Fuller, Suriyeli siviller için en kötü barışın, savaştan daha iyi olacağını öne sürdü.

banner53
Yorumlar (0)
9
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?