Gerçekten yer yarıldı içine girdi - VİDEO

ABD'li bir kişi yatak odasının çökmesiyle açılan deliğe düştükten sonra kayboldu

Gerçekten yer yarıldı içine girdi - VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin Florida eyaletinde bir kişinin başına gelenler, "yer yarıldı içine girdi" deyimini akıllara getirdi.

Olayı yaşayan kişinin kardeşi, evlerindeki yatak odasının zemininin aniden çökmesiyle büyük bir delik (obruk) açıldığını, deliğe düşen ağabeyinin yardım çığlıkları atmasının ardından kaybolduğunu söyledi.

Kurtarma ekiplerine konuşan kardeş, gece yarısına doğru önce büyük bir gürültü duyduğunu, daha sonra ağabeyinin çığlıklarını işittiğini bildirdi.

Hillsborough İtfaiye sözcüsü Jessica Damico, eve geldiklerinde yatak odasının yok olduğunu, döşeğin bir parçası dışında hiçbir eşyanın kalmadığını dile getirdi.

Olayın ardından polise haber veren kardeşin, ağabeyine yardım etmek için telaş içinde uğraştığı, kurtarma ekibinin ise çökmeye devam eden evden kardeşi dışarı çıkardığı belirtildi.

Yetkililer, talihsiz adamla daha sonra yeniden iletişime geçemediklerini, güvenlik nedeniyle komşu evlerin de boşaltıldığını açıkladı.

Damico, obruğa teknik ekipmanlar yerleştirdiklerini, hayat belirtisi görememelerine rağmen adamın ölmüş olduğunu kabul etmenin mümkün olmadığını kaydetti.

Bütün evin obruğun üstüne inşa edildiğini söyleyen Damico, deliğin 9 metre çapında olduğunu tahmin ettiklerini sözlerine ekledi.

Kurbanın kuzeni Janell Wheeler, Tampa Bay Times gazetesine verdiği demeçte, çökme sırasında evde kendisinden başka 4 yetişkin ve bir çocuğun daha bulunduğunu, deliğin açılması sırasında çıkan sesin "evlerine çarpan bir aracın gürültüsüne" benzediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2013, 17:53
banner53
YORUM EKLE

banner39