banner15

'Gezi' ilanı verilen NYT'den Erdoğan'a cevap

Gezi Parkı eylemcilerinin ilan verdiği NYT, Başbakan Erdoğan'ın "Spariş üzerine ilan almamalarını kendilerine hatırlatırım" sözlerine "Biz herkesin ilanını yayınlıyoruz" cevabını verdi

'Gezi' ilanı verilen NYT'den Erdoğan'a cevap

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemlerine uluslararası desteğin artması için Washington Post ve New York Times gazetelerine getirdiği eleştirilere cevap geldi.

New York Times(NYT)'ın Kurumsal İlişkiler Direktör Yardımcısı Eileen M. Murphy, Hürriyet gazetesine gönderdiği açıklamada "Gazetemizin ilan ve editoryal bölümleri operasyonel anlamda birbirinden tamamen ayrıdır.

NYT sivil toplum örgütlerinin ilanlarını pek çok konudaki görüşlerini aktarmak isteyen sivil toplum örgütlerinin ilanlarını kabul etmektedir. Biz bu tür ilanları yayınlarız çünkü ABD Anayasası'ndaki haber verme ve görüş bildirme hakkı kadar halkın düşüncelerini duyurma hakkına inanmaktayız."

Başbakan Erdoğan, "Yabancı medyadan Türkiye'de yaşananları ideolojik yaklaşımlarla ele almamalarını ve sipariş üzerine ilan almamalarını da kendilerine hatırlatırım. Parayı basmak suretiyle ilan verenleri de kaynaklarını da biliyoruz" şeklinde konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 11:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35