banner15

Gülen'in konutu önünde darbe protestosu

Gülen'in, ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki konutunun önünde protesto gösterisi düzenlendi

Gülen'in konutu önünde darbe protestosu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'deki Türkler, Fethullah Gülen'in, ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki konutunun önünde protesto gösterisi düzenledi.

Gösteri, yağmura rağmen Gülen’im kaldığı konutun önünde yapıldı. Polisin güvenlik önlemleri aldığı gösteride, konutu koruyan silahlı güvenlik de göstericileri uzak tutmaya çalıştı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla malikane önünde toplananlar, "Gülen'in darbe teşebbüsü sonucu 300 kişi şehit oldu", "Gülen=Bin Ladin, Gülen=ISIS", "Gülen Türkiye'nin 1 numaralı aranan kişisi", "Amerika'yı Gülen'den koruyun", "ABD Gülen'i sınır dışı etmeli", "Yeni dönem şer ekseni: FETÖ, ISIS, PYD/PKK", "Terörist Gülen Hareketi'ne karşı uyanık olun" yazılı pankartlar taşıdı.

Göstericiler, "Millet burada darbeciler nerede", "Dik dur eğilme bu millet seninle", "İdam gelsin ihanet bitsin" sloganları attı.

Gülen, yaklaşık 10 dönümlük arazi içinde 3 bin metrekarelik iki bloktan oluşan 3 katlı bir villa içinde yaşıyor. Konut önünde silahlı özel güvenlik elemanları nöbet tutuyor.

Kompleksin yola bakan girişine "Altın Nesil Chestnut Kampı İnziva Merkezi (Golden Generation Chestnut Camp Retreat Center)" yazılı bir tabela asıldığı ve tabelanın yanındaki bir ağaca da yolu gözetleyen bir video kamera monte edildiği dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 11:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35