banner15

İç huzuru İslam'da bulan Kanadalı kız

Tanya adındaki Kanadalı kız, Müslüman olduktan sonra iç huzurunun hissedilir derecede arttığını dile getirdi.

İç huzuru İslam'da bulan Kanadalı kız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İç barışı ve huzuru İslam’da bulan Tanya ismindeki Kanadalı kız İslam dinini neden kabul ettiği ile ilgili çarpıcı detaylar açıklıyor.

Tanya adındaki Kanadalı kız daha önce Hristiyan dinine mensup olduğunu belirterek; Müslüman olup  İslam dininin emirlerini kabul ettikten sonra hissedilir derecede iç huzurunun arttığını ifade etti.

Müslüman olan Tanya daha önce İslam dini hakkında çok az bilgisi olduğunu; İslam dinini araştırmaya başladıktan sonra Müslüman olma isteğinin her geçen gün arttığını belirtti.

YALNIZLIK İSLAMI BULMAMDA IŞIĞIM OLDU

Tanya’nın Müslüman olmasında en önemli etkenlerden biri de yalnız kalmak…

Hıristiyan olan ama dinî emirlere riayet etmeyen annesi ile yaşadığını belirten Tanya; yalnız kalmaya başladıktan sonra düşünmeye başladığını söyledi.

Bir süre annesinin yanından ayrılarak tek başına kalan Tanya, “Annem yanımda yoktu, sadece ben vardım ve tek başıma yaşıyordum. Yapacak işim de yoktu, daha sonra düşünmeye başladım ve etrafımı çevreleyen duvarlar benim için ışık oldu,” dedi.

‘ÖNCE HRİSTİYANLIĞI ARAŞTIRDIM’

Kanadalı Müslüman kız Tanya, annesinin dindar olmaması nedeniyle kendi çabaları ile Hıristiyanlık hakkında araştırma yapmaya ve bilgi edinmeye başladı.

Annesinin dindar olmaması nedeniyle Tanya evinin yakınında bulunan Pentecostal Kilisesi’ne gitmeye başladı. Her Pazar kiliseye giden Tanya diğer günler evinde vakit geçirerek düşünmeye başladı ve Hıristiyanlık ve Hz İsa ile ilgili aklına gelen soruları Pazar günü gittiği kilisedeki rahibe sormaya başladı.

Tanya, Hıristiyanlık ile ilgili bütün sorgulama ve araştırmalarına rağmen iç huzurunda var olan boşluğun bitmediğini dile getirdi.

Daha sonra eğitim gördüğü üniversitede Müslüman biri ile tanışan Tanya, aklına gelen soruları bu kişiye sormaya başladı. Kendisinin Hıristiyan olduğunu belirten Tanya, karşısındaki Müslüman arkadaşına karşı Hıristiyanlığı savunma yoluna da gittiğini dile getirdi.

Müslüman arkadaşının cevapları karşısında etkilenen Tanya; kendisinin Hıristiyanlık ile ilgili bu kadar araştırma yapmasına rağmen Müslüman arkadaşının mantıklı cevapları karşısında şaşkınlığa uğradığını da söyledi.

İslam ile ilgili arkadaşından edindiği bilgiler sonrası önemli ölçüde etkilenen Tanya, Hıristiyanlık ile ilgili fikirlerinin yanlış olduğunu kısa zamanda anladı.

Tanya, bağlandığı Hıristiyanlık inancının yanlış olduğunu anladıktan sonra zihinsel ve fiziksel olarak bunalıma girdi. Yemek yiyemediğini ve uyuyamadığını dile getiren Tanya, “ne yapacağımı bilemiyordum, dışarıya çıkıp avazım çıktığı kadar sorularımın cevabını bulmak için bağırmak istiyordum,” ifadelerini kullandı.

HZ MUHAMMED’İN MÜCADELESİ BENİ DUYGULANDIRDI

Müslüman arkadaşının tavsiyesi üzerine İslam dinini anlatan kitapları okumaya başlayan Tanya, Hz. Muhammed’in mücadelesi ve hayat tarzıyla ilgili bilgileri öğrenmeye başladığında kafasındaki soru işaretlerinin ve tereddütlerinin bittiğini belirtti.

Kanadalı Tanya, Hz. Muhammed’in mücadelesi ile ilgili bilgileri okudukça İslam dinine olan bağlılığı arttı.

Yoğun bir şekilde girdiği düşünce serüveninden ve okudukları kitaplardan sonra Müslüman olmaya karar veren Tanya; okuduğu üniversitede Müslüman bir kız arkadaşından yardım istedi.

Tanya, evine misafir olduğu Müslüman arkadaşının kendisine başını ve vücudunu İslamî emirler kapsamında örten yeni elbiseler verdiğini ve Müslüman arkadaşının ailesi ile tanışıp İslam dininin sosyal hayata yansımasının güzel bir örneğini bu ailede gördüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 13:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35