banner15

İki Fransız yolcu uçağına bomba ihbarı

ABD'den Fransa'ya giden iki uçak için bomba ihbarı yapılınca uçaklar ABD ve Kanada'da zorunlu iniş yaptı

İki Fransız yolcu uçağına bomba ihbarı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'den Los Angeles ve Washington DC kentlerinden Paris'e gitmek için havalanan 2 ayrı Fransız Havayolları uçağına bomba ihbarı yapıldı. Uçaklar Yön değiştirerek ABD ve Kanada’daki havalimanlarına zorunlu iniş yapmak kaldı.

Fransız Havayolları'na ait, Los Angeles- Paris seferini yapan Airbus A-380 tipi yolcu uçağı, yapılan bomba ihbarı üzerine yön değiştirerek, en yakın havalimanı olan Salt Lake Kenti Uluslararası Havalimanına indi.

AF 65 sefer sayısı ile Los Angeles'tan aldığı 497 yolcu ve mürettebat ile havalanan uçağın kalkmasının ardından, uçakta bomba bulunduğu ihbarı geldi. Utah eyaletine bağlı Salt Lake Kenti Uluslararası Havalimanı'na indi. Havalimanı polisi ve FBI gözetiminde uçaktan indirilen yolcularla bagajların tek tek aranacağı belirtildi.

Bundan kısa süre sonra da AF 55 sefer sayısı ile Wahington Dulles Havalimanı'ndan kalkan ikinci bir Fransız Havayolları uçağına yönelik bomba ihbarı geldi. İkinci uçak da yön değiştirerek Kanada'nın Nova Scotia bölgesindeki Halifax kentinde bir havalimanına zorunlu iniş yaptı.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 08:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35