banner39

İmzacı senatörlerin yarısı bağış almış

Kerry'e mektup yazıp Erdoğan'la basın özgürlükleri konusunda görüşmesini isteyen senatörlerden yarısının F.Gülen'e yakın kuruluşlar tarafından Türkiye'ye davet edildikleri iddia edildi.

Amerika 10.02.2015, 15:50 10.02.2015, 16:42
İmzacı senatörlerin yarısı bağış almış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye bir mektup yazarak, ondan Türkiye’de Gülen’le bağlantılı gazetecilere yönelik son gözaltılar nedeniyle Erdoğan Yönetimi ile görüşmesini isteyen senatörlerden bir kısmına  bağış yapıldığı iddia edildi.

Daily Sabah’ta yer alan habere göre Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen “Foundation for Intercultural Dialogue”, "Raindrop Foundation" ve “Turkish American Federation of Midwest” gibi kuruluşlar, 88 senatörden yarısına yakınını çeşitli tarihlerde Türkiye’ye davet etmiş ve bunlara bağışta bulunmuş.

Fethullah Gülen’in New York Times’da yayınlanan ve Türkiye’de özgürlüklerin önünün kesildiği iddia edilen yazısından sonra ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye bir mektup yazarak, ondan Türkiye’de Gülen’le bağlantılı gazetecilere yönelik son gözaltılar nedeniyle Erdoğan Yönetimi ile görüşmesini istemişti.

Habere göre Raindrop Foundation, “Foundation for Intercultural Dialogue” ve “Turkish American Federation of Midwest” isimli kuruluşlar çeşitli tarihlerde mektuba imza atan senatörleri Türkiye’ye davet etmiş ve onlara bağışta bulunmuş. Haberde senatörlerin hangi tarihlerde Türkiye’ye geldiği, kimlerle görüştüğü ve ne kadar bağış aldığı yönündeki iddiların ayrıntısı yer alıyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?