Irkçı saldırının yapıldığı kilise yeniden açıldı

ABD'de 9 siyahinin katledildiği kilise, saldırıdan sonra ilk defa açılırken STK'lar saldırının kesin bir şekilde "terörizm" olarak değerlendirilmesini istiyor

Amerika 22.06.2015, 08:53 22.06.2015, 08:53
Irkçı saldırının yapıldığı kilise yeniden açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de "ırkçı katliamın" yapıldığı Emanuel Afrika Metodist Episkopal Kilisesi yeniden ibadete açıldı. Başta Müslüman kuruluşlar olmak üzere çok sayıda STK ise saldırının, basın ve resmi makamlarca kesin bir şekilde "terörizm" olarak değerlendirilmesini istiyor.

Güney Carolina'nın Charleston kentinde "nefret saldırısı" sonucunda 9 siyahinin öldürüldüğü kilise ibadete açıldı. 

Charleston kent yönetiminin "neşeli bir gürültü yapmak" çağrısıyla gerçekleştirdiği organizasyonla, kentteki tüm kiliseler ve ABD genelinde yaklaşık 100 kilisenin çanı, saat 10.00'da, halkın Mother Emanuel (Emanuel Ana) olarak andığı Emanuel Afrika Metodist Episkopal Kilisesi ile dayanışma için çaldı.

"IRKÇI TERÖRİST SALDIRI"

Öte yandan, başta ABD'deki Müslüman toplum temsilcileri, bazı yurttaşlık hakları savunucuları ve sivil toplum kuruluşları, Roof'un sosyal medyadaki paylaşımında beyazların üstünlüğünü savunması nedeniyle, saldırının, basın ve resmi makamlarca kesin bir şekilde "terörizm" olarak değerlendirilmesini istiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?