banner39

IŞİD'in elinde Amerikalı bir kadın rehine varmış

Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Dennis McDonough, basın toplantısı sırasında IŞİD'in elinde rehine olan ABD'li bir kadının ismini ağzından kaçırdı

Amerika 26.01.2015, 12:44 26.01.2015, 13:24
IŞİD'in elinde Amerikalı bir kadın rehine varmış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Dennis McDonough, IŞİD'in elinde olan Japon rehinelerle ilgili açıklama yaptığı sırada, IŞİD'in elinde rehine olan ABD'li bir kadının ismini ağzından kaçırdı.

ABC'ye röportaj veren McDonough, IŞİD'in elinde olan ve birinin infaz edildiği bildirilen Japon rehinelerle ilgili konuşurken, kamuoyu tarafından bilinmeyen bir sırrı ağzından kaçırdı. McDonough, IŞİD'in elinde rehin olan ABD'li bir kadının önadını yanlışlıkla söyledi. 

McDonough açıklamasında, "Bizim rehinelerimizle de ilgili olduğu için bu konuyu yakından takip ediyoruz. Onların yerlerini tespit etme ve evlerine sağ salim dönmelerini sağlamak için hiçbir masraf ve çabadan kaçınmıyoruz. .....'nin ailesi de başkanın bu durumla ilgili neler hissettiğini ve çalışmaya devam edeceğini yakından biliyor." ifadelerini kullandı. 

ABD Başkanı Barack Obama ile birlikte Hindistan'a giden, ABD'nin Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA)'nın sözcüsü Bernadette Meehan konuyla ilgili sorulan soru üzerine, "Sizin bu ismi (ABD'li rehine kadının ismi) kullanmamanızı rica etmekten başka ekleyeceğimiz bir şey yok." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?