banner39

İsrail zulmü Boston metrosunda

ABD'de Boston metrosuna İsrail'in Apartheid politikalarına dikkat çeken reklamlar konuldu, ilanlarda İsrail'in hak ihlallerine ve katliamlarına dikkat çekiliyor

Amerika 10.06.2014, 11:23 10.06.2014, 11:57
İsrail zulmü Boston metrosunda

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Boston eyaletinde metrolarda Filistin'e destek için reklamlar asıldı. Reklamlarda İsrail'in Filistin'de yaptığı insan hakları ihlallerine dikkat çekiliyor.

İlanlar, İsrail'in Apartheid politikalarına karşı çıkan Boston merkezli bir STK tarafından finanse edildi.

Reklamlarda İsrail'in öldürdüğü çocuklara, el koyduğu filistin topraklarında inşa ettiği yerleşim birimlerine ve yıktığı evlere dikkat çekiliyor. Bir ilanda "İsrail, Filistinlilere ait 25 bin evi yıktı ve on binlerce Filistinliyi evsiz bıraktı. Bunları ABD'nin verdiği yardımlarla yaptı, acaba İsrail barış mı istiyor yoksa toprak mı" deniliyor.Bir diğer ilanda ise hukuksuz yerleşim birimlerine dikkat çekiliyor. Bu ilanda "İsrail, Filistinlilere ait arazilerde 150 Yahudi şehri kurdu ve bunu ABD'nin verdiği yardım paraları ile yaptı. İsrail barış mı istiyor yoksa toprak mı?" ifadeleri yer alıyor.Bir başka reklam ise İsrail'in katlettiği çocuklara dikkat çekiyor. Bu ilanda "İsrail 2000 yılı Eylül ayından beri her dört günde bir bir çocuğu katletti. Bu katliam, ABD'nin yaptığı para yardımı ile gerçekleştirildi." deniliyor ve "İsrail'in katliamlarına desteği bitirin" çağrısı yapılıyor.Reklamların sahibi STK'dan yapılan açıklamada, İsrail'in apartheid politikalarına dikkat çekmeği ve halkın İsrail'in gerçek yüzünü görmesini amaçladıklarını söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?