banner39

İsrailli profesörden özür küstahlığı

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun geçtiğimiz hafta Başbakan Erdoğan’dan özür dilemesi İsrail asıllı Amerikan vatandaşı profesör Steven Plaut’u çılgına çevirdi

Amerika 26.03.2013, 22:20 27.03.2013, 08:03
İsrailli profesörden özür küstahlığı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hayfa Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan ve ayrıca üniversitenin yönetim kadrosunda da yer alan Plaut, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektubunda küstahça ifadelere yer verdi.

Plaut, Netanyahu’nun özürünün İsraillilerin görüşünü yansıtmadığını belirterek İsrail Başbakanı’nın "korkak ve aptal" olduğunu iddia eti. İsrailli profesör, Başbakan Erdoğan’a hitaben yazdığı mektupta Mavi Marmara baskınını hatırlatarak, "Ben de sizden sadece 9 teröristi öldürdüğümüz ve terörist gemisini batırmadığımızdan ötürü özür diliyorum." ifadelerini kullandı.

Plaut ayrıca Binyamin Netanyahu’nun çaresiz, uyuşuk ve Yahudi tarihinden kopuk olduğunu iddia ederek İsrail Başbakanı’nn Erdoğan’dan özür dileyerek Yahudilerin hamursuz bayramından hemen önce tarihin en utanç verici icraatına imza attığını öne sürdü.

Steven Plaut, Türkiye’nin Kıbrıs’ta işgalci olduğunu da iddia ederek, İsrail’in bu duruma sessiz kaldığı için de özür dilediğini belirtti. İsrailli profesör, İstanbul’un Antik Yunan’ın başkenti olduğunu da ileri sürerek Fatih Sultan Mehmet’in 1453’de fethettiği İstanbul’un gerçek sahiplerine geri verilme zamanı geldiği şeklinde ifadeler kullandı.

Yorumlar (1)
Bir garip yolcu 10 yıl önce
Kendi haline bırakın yazıktır..
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?