banner39

İşte ABD demokrasisi; yüzde 41 'hile yapılacak' diyor

Amerikalı seçmenlerin yüzde 41'i Kasım ayında düzenlenecek seçimlerde hile yapılacağını düşünüyor

Amerika 19.10.2016, 11:28 19.10.2016, 12:44
İşte ABD demokrasisi; yüzde 41 'hile yapılacak' diyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD seçimleri yaklaşırken, kamuoyunun nabzını yoklayan anket ve araştırmalar sürüyor. 13-15 Ekim arasında 2 bine yakın kayıtlı seçmenle yapılan son araştırmaya göre, Amerikalı seçmenlerin yüzde 41'i Kasım ayında düzenlenecek seçimlerde hile yapılacağını düşünüyor.

Politico'nun haberine göre, seçmenler, Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump öne geçse bile seçim sonuçlarının Hillary Clinton lehine değiştirileceğine inanıyor.

Hile konusunda şüphelerin daha çok Cumhuriyetçi Parti taraftarlarında yoğunlaştığı görülürken, Demokrat Parti seçmenlerinin de yüzde 17'si hileyi öngörüyor.

Son anket sonuçlarına göre, Clinton, ankete katılanların yüzde 47'sinin desteğini alırken Trump'ı başkan olarak görmek isteyenler yüzde 43.

 FLORİDA SEÇİMLERİNDE HİLE YAPILMIŞTI

ABD'de 2000 yılında George W. Bush'un Al Gore'a karşı kazandığı seçimde, Florida eyaletinde hile yapıldığı gerekçesiyle, oylar defalarca sayılmış ve seçim sonucu mahkemeye taşınmıştı. Aylarca süren tartışmalar sonucunda Demokrat aday Al Gore, ülkede daha fazla karışıklığa neden olmamak için yenilgiyi kabul etmişti. 

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?