banner15

Kahn serbest bırakıldı

Eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, hakkındaki cinsel saldırı suçlamaları düşürüerek serbest bırakıldı.

Kahn serbest bırakıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin New York kentinde, geçen Mayıs ayında tecavüz iddiasıyla hakkında dava açılan eski IMF başkanı Dominique Strauss-Kahn hakkındaki cinsel saldırı suçlamaları mahkeme hakimi tarafından düşürüldü.

New York Eyalet Yüksek Mahkemesi hakimi Michael Obus, Strauss-Kahn hakkındaki cinsel saldırı suçlamalarını düşürdü, böylece eski IMF Başkanı'na açılan dava resmen sonlandı.

Strauss-Kahn, kararın ardından serbest bırakıldı ve duruşma salonundan ayrıldı.

Bu skandal yüzünden istifa etmek zorunda kalan DSK'ın, bugün pasaportunu alıp memleketi Fransa'ya dönmesi bekleniyor.

Tutuklanana kadar gelecek yıl Fransa'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sosyalist Parti'nin en iddialı adayı olarak görülen Dominique Strauss-Kahn'ın aklanması, yarışa dönebileceği anlamına gelmiyor. DSK'nın diskalifiye olmasının ardından François Hollande'ın anketlerdeki oyları yüzde 42'ye yükseldi. Yine de DSK'nın aklanması, Fransız Sosyalistleri sevindirdi. Parti'nin Genel Sekreteri Martine Aubry, "Derin bir nefes aldık. Sonunda bu kâbustan uyanacak" dedi. Sosyalist Parti'nin her yıl en önemli faaliyeti olan Yaz Üniversitesi cuma günü başlıyor. Bu yılın gündemi, muhafazakar Cumhurbaşkanı Sarkozy'e karşı 2012'de hangi adayın çıkarılacağı. DSK konusunda da bu toplantıda bir karar alınabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 07:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35