Kanada'da tren ve otobüs çarpıştı

Kanada'nın başkenti Ottowa'da bir yolcu treni ile iki katlı bir otobüs çarpıştı. Kazada çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtiliyor

Kanada'da tren ve otobüs çarpıştı

Kanada'nın federal başkenti Ottawa'da bu sabah meydana gelen tren kazasında ölü sayısı 6’ya çıkarken, 11’i ağır 31 kişinin yaralandığı açıklandı.

Yetkililer, Ottowa'nın güneyinde meydana gelen kazada çok sayıda da yaralı bulunduğunu, kazaya trafik uyarı ışığına uymayan otobüsün neden olduğunun sanıldığını açıkladı. 

Görgü tanıklarının anlattığına göre, Ottawa’dan Toronto’ya gitmekte olan 51 numaralı Via Treni, yerel saatle 08.50’de Woodroffe Avenü ile Fallowfield Caddesi’nin kesiştiği tren geçidinde, iki katlı belediye otobüsüne çarptı. Otobüs sürücüsünün son anda treni farkederek durması ve geçide ilerlememesinin daha büyük bir faciayı önlediği belirtiliyor.

Otobüsün üst katındaki yolculardan bazılarının trenin geldiğin farkedince bağırarak otobüs sürücüsünü durması için uyardıkları belirtiliyor.

Kazanın ardından Ottawa Belediye Başkanı Jim Watson, Ottawa Emniyet Müdürü Charles Bordeleau ve şehiriçi ulaşım kuruluşu Transpo’nun Başkanı John Manconi, ortak bir basın toplantısı düzenledi. Belediye Başkanı Jim Watson, ölenlerin isimlerini şimdilik veremeyeceklerini bildirdi.

Ottawa Emniyet Müdürü Charles Bordeleau ise tüm birimlerle ortak bir soruşturma yürütüldüğünü belirterek, detaylı açıklamanın yerel saatle 16.00’da yapılacağını duyurdu. Bordeleau, yaralıların Ottawa’daki hastanelerde tedavi altına alındıklarını ifade etti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 08:16
banner53
YORUM EKLE

banner39