Kanadalı vekil: Önceliğimiz İsrail'in güvenliği

Kanadalı milletvekili Kargiyannis, İsrail'le sınır komşusu olduğu için güvenlik gerekçesiyle müdahalenin zor olacağını söyledi

Kanadalı vekil: Önceliğimiz İsrail'in güvenliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kanada'da Suriye Ulusal Konseyi (SUK) Başkanı George Sabra'nın da katıldığı Suriye'ye muhtemel müdahale konulu toplantı İsrail ile ilgili diyaloglara sahne oldu.

Mississauga'daki Novotel Oteli'nde yapılan toplantının sonuna katılan Yunan asıllı milletvekili Jim Kargiyannis, salondaki Suriyelilere, "Bana e-mailler atıp, parlamentodan askeri müdahale kararı çıkarılması için çalışmamı istiyorsunuz. Bazılarınız da istemiyor. Önce ne istediğinize karar verin" diye çıkıştı.

Salonda bulunanların, bazı Esad yanlılarının iletilerine itibar edilmemesi gerektiğini söylemesi üzerine, Kargiyannis, "Suriye, Libya değil. Suriye'ye müdahale o kadar kolay değil. Sınırında İsrail var. Kanada'nın önceliği İsrail'in güvenliği" dedi.

Kanada Suriyeliler Konseyi Başkanı Halid Sawaf, Kargiyannis'in sözlerine "Biz kimsenin güvenliğini tehdit etmiyoruz. Burada önemli olan Suriyelilerin güvenliği. Ayrıca Suriyelileri savunmakla, İsrail'i tehlikeye atmış olmazsınız" karşılığını verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2013, 10:32
banner53
YORUM EKLE

banner39