banner39

Kanser olunca cinayeti itiraf etti

ABD'de 51 yaşındaki Hernandez kanser olduğunu öğrenince, polise verdiği ifadede 33 yıl önce kaybolan 6 yaşındaki çocuğu öldürdüğünü itiraf etti

Amerika 25.05.2012, 14:51 25.05.2012, 14:51
Kanser olunca cinayeti itiraf etti

ABD'de Pedro Hernandez, 33 yıl önce altı yaşındayken kaybolan Etan Patz'ı öldürüp, cesedini çöpe attığını itiraf etti. Hernandez'in 25 Mayıs 1979'da kaybolan Patz'la ilgili gerçeği kanser olduğunu öğrendikten sonra itiraf etmeyi öne sürüldü.

New York Emniyet Müdürü Raymond Kelly tarafından yapılan açıklamaya göre, 51 yaşındaki Hernandez polise verdiği ifadede, gazoz ısmarlama vaadiyle kandırdığı Patz'ı çalıştığı markete getirdiğini, ardından da boğarak öldürdüğünü söyledi.

Küçük çocuğun cesedini poşete koyup, civardaki bir çöp konteynerine attığını belirten Hernandez, ikinci dereceden cinayet suçundan yargılanacak.

ABD'de 1980'li yıllarda kayıp çocuklarla ilgili ülke çapında kampanya başlatılmasına neden olan olayla ilgili sır perdesi, Hernandez'in önceki gün New Jersey'nin Camden bölgesinde gözaltına alınmasıyla aralandı.

Söz konusu gözaltı, FBI ve New York polisinin geçtiğimiz ay Manhattan'ın Soho semtindeki bir evin bodrum katında dört gün boyunca yaptıkları kazı çalışmalarının ardından geldi. Yapılan çalışmalarda somut bir ize rastlanmadı ancak kimliği gizli tutulan bir kişi tarafından yapılan ihbar, polisi Hernandez'e götürdü.

33'ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ

Soho'da yaşayan Patz, 25 Mayıs 1979'da ilk kez yalnız başına iki sokak uzaklıktaki bir otobüs durağına gitmek için ailesinden izin almış ancak o tarihten bu yana görülmemişti.

ABD'de süt kutularına fotoğrafı basılan ilk kayıp çocuklardan biri olan Patz, 2001 yılında resmen ölü ilan edilmişti. Ancak Manhattan Başsavcılığı, 2010'da davanın tekrar açılmasına karar vermişti.

ABD eski Başkanı Ronald Reagan, 1983 yılında aldığı bir kararla 25 Mayıs'ı "Kayıp Çocuklar Günü" ilan etmişti.

KANSER TEŞHİSİ

Polis yetkilileri, Hernandez'in ifade verirken, "pişman" ve "rahatlamış" göründüğünü belirtti.

Reuters'a konuşan bir kaynak, Hernandez'in, kanser olduğunu öğrendikten sonra, 33 yıl önce işlediği cinayeti itiraf etmeye karar verdiğini söyledi.

 

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?