banner15

'Kardeş Bush' da kara harekatı istedi

ABD'de Cumhuriyetçi adaylardan Jeb Bush, IŞİD 'e karşı kara operasyonu yapılması gerektiğini savundu

'Kardeş Bush' da kara harekatı istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi için Cumhuriyetçi Parti'den aday adayı olan Jeb Bush, ABD ordusunu IŞİD 'e karşı kara operasyonu yapmaya çağırdı.

Bush, Güney Carolina'da yaptığı konuşmada, IŞİD'i yenmek için ABD ordusunun kara operasyonu yapması gerektiğini söyledi. Seçim çalışmaları bağlamında ulusal güvenlik konusunu ele alan Bush, ABD ordusuna seslenerek, "Bizim havadan ve karadan saldırılarımızı güçlendirmemiz gerekiyor" dedi.

IŞİD'i tamamen ortadan kaldırmak için kaç kişilik bir kara harekatı gerektiğine ilişkin detayları askeri yetkililere bırakan Bush, ABD ordusunun Suriye'de yalnız savaşmayacağını, NATO müttefikleri ve Arap müttefikleriyle birlikte mücadele edeceklerini söyledi. Bush, "Şüphesiz bu kolay olmayacak" diye konuştu.

Daha önce de Florida Valisi olarak görev yapan Jeb Bush'un babası ABD'nin 41'inci başkanı George H.W. Bush, Irak'ın 1990'da Kuveyt'i işgali üzerine bu ülkeye karşı operasyon başlatmıştı. 

Jeb Bush'un kardeşi 43'üncü başkan George W. Bush da 2003'te yine Irak'ta Saddam Hüseyin'in devrilmesiyle sonuçlanan operasyonu yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 09:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35