banner39

'Katil doğurmak' davasında beraat umudu

Amerika'da amcasının işlediği cinayete yardımcı olan bir gence verilen müebbet hapis ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Savunma hakkı ihlal edildiği gerekçe gösterilerek Brendan Dassey isimli gence özgürlüğüne kavuşma umudu doğdu.

Amerika 15.11.2016, 14:24 15.11.2016, 14:46
'Katil doğurmak' davasında beraat umudu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Wisconsin eyaletinde, yaklaşık 11 yıl önce 16 yaşındayken amcasının işlediği cinayete yardımcı olmak suçuyla ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Brendan Dassey isimli gence özgürlüğüne kavuşma umudu doğdu.

Netflix, ABD kamuoyu tarafından yakından takip edilen oldukça medyatik cinayet davasıyla ilgili ‘‘katil doğurmak’‘ isimli 10 bölümlük bir belgesel dizi yayınlamıştı.

Yargıç William Duffin, mahkumiyeti öncesi ‘‘savunma hakkının ihlal edildiği’‘ gerekçesiyle öğrenme özürlü gencin serbest bırakılmasını kararlaştırdı. Savcılığın 90 gün içinde itiraz etmemesi halinde şu anda 27 yaşındaki Dassey serbest kalacak.

Dassey, amcası Steven Avery ile bir kadın fotoğrafçıyı tecavüz etmek ve öldürmek suçundan ayrı ayrı yargılandıkları davada ikisi de ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?