banner39

Kerim Abdul Cebbar: IŞİD'in Ku Klux Klan'dan farkı yok

NBA'de oynamış eski basketbolcu Kerim Abdul Cebbar, IŞİD'le ilgili yaptığı açıklamasında, IŞİD'in Müslümanları temsil emekten uzak olduğunu söyledi

Amerika 18.02.2015, 11:43 18.02.2015, 13:07
Kerim Abdul Cebbar: IŞİD'in Ku Klux Klan'dan farkı yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'deki Müslüman ünlülerden eski NBA oyuncusu Kerim Abdul Cebbar, katıldığı bir programda IŞİD'le ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Abdul Cebbar, IŞİD'in Müslümanları temsil etmekten uzak olduğunu söyledi. 

Bir zamanların en ünlü basketbolcularından olan Kerim Abdul Cebbar, oğlunun çıkardığı kitabın tanıtımı için katıldığı bir televizyon programında, geçtiğimiz günlerde Times için kaleme aldığı yazısıyla ilgili sorulara da cevap verdi. Abdul Cebbar, Charlie Hebdo saldırılarında İslam'ın payı olup olmadıığı konusunu ele aldığı yazısında, saldırıların İslam'la alakası olmadığını kaydediyordu. 

Abdul Cebbar, programda IŞİD'in arkasındaki temel motivasyonun İslam değil, para ve güç olduğunu söyledi. Eski basketbolcu Abdul Cebbar, "Bu bir güç ve para oyunu, bu kişiler insanlara ne yapacaklarını söylüyorlar, aksi takdirde cezalandırıyorlar. Faşist bir tavır takınıyorlar ve herşeye faşistçe yaklaşıyorlar. Ya bizim söylediğimizi yap ya da öl diyorlar. IŞİD'le ABD'de bir zamanlar yaşananlar arasında paralellikler kurabilirsiniz. Kendine Hristiyan şövalyeler diyen Ku Klux Klan mesela... ve onlar Hristiyanlığın gerektirdiklerini yapmıyorlardı." dedi. 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?