banner15

Kerry: Bu şartlarda Rusya ile işbirliği yapamayız

Halep'teki hava saldırılarının hiçbir mazereti olamayacağını söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Bu şartlar altında Rusya ile bir işbirliğimizin olması söz konusu değildir" diye konuştu.

Kerry: Bu şartlarda Rusya ile işbirliği yapamayız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, başkent Washington'da the Atlantic ve the Aspen Enstitü'nün düzenlediği “Fikirler Forumu" adlı konferansta konuştu.

Suriye'de insanlık trajedisi yaşandığını belirten Kerry, “Halep'te" yaşananların hiçbir mazereti olamaz. Herhangi bir stratejiyle açıklanamaz." diye konuştu. Kerry, Rusya'ya bu durumu net bir şekilde açıkladıklarını belirterek, “Bu şartlar altında bir işbirliğimizin olması söz konusu değildir. Değişim görmemiz gerekiyor." dedi.

John Kerry, Suriye'de son sekiz gün içerisinde 400 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, ölenlerin 100'ünün ise çocuk olduğunu söyledi.


ABD askerlerinin Suriye'deki savaşa karadan destek vermesi gibi bir ihtimalin söz konusu olup olmadığı yönündeki bir soruyu cevaplayan Kerry, böyle bir durumun masada olmadığını belirtti.

Kerry şunları kaydetti:

“ABD, Suriye'de savaşa mı girmek üzere? Ben böyle düşünmüyorum. Ne ABD Kongresinin ne de ABD halkının karadan asker yollama fikrini destekleyeceğini sanmıyorum."

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 22:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35