banner15

Kerry: Obama'nın Suriye fikirlerine katılmıyorum

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin BM toplantısındaki ses kaydı New York Times gazetesi tarafından yayınlandı. Sızan bilgilere göre, John Kerry diplomatik çabalarının askeri tehdit ile yürütülmemesinden şikayet ederken, Obama'nın Suriye fikirlerine katılmadığını da vurguladı

Kerry: Obama'nın Suriye fikirlerine katılmıyorum

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin ses kayıtları yayınlandı. Ateşkes anlaşmasının çökmesinden birkaç gün sonra yapıldığı öne sürülen konuşmada Kerry, askeri tehditlerin diplomaside kullanılmamasını eleştiriyor.

New York Times gazetesinin haberine göre, ABD Kongresi'nin Suriye'de bir kuvvet kullanımına asla izin vermeyeceğine vurgu yapıyor. Kerry, Obama'nın Suriye konusundaki fikirlerine katılmadığını da söylüyor.

Hizbullah konusunda da değinen Kerry'nin mevcut durumda herhangi bir Hizbullah sorunu olmadığı görüşünde.

Kerry, Suriyeli muhaliflerin Esad'ı asla kabul etmeyeceğini ve şayet bir cumhurbaşkanlığı seçimi düzenlenirse Esad'ın aday olmasına müsade etmeyeceklerinin de altını çiziyor.

Ses kayıtları ile ilgili henüz Beyaz Saray'dan bir açıklama gelmedi. Bazı iddialara göre, Suriyeli muhaliflerin bulunduğu toplantıdaki görüşmeler masada bulunanlar tarafından da doğrulandı.

New York Times gazetesinin 'özel olarak' yayınladığı haberi Anne Barnand adındaki bir muhabir yaptı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 17:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35