banner15

Kirby: Bu saldırılar İslamı temsil etmiyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby, Brüksel’de düzenlenen terör saldırıları sonrasında, bu terör saldırılarının İslamı ve Müslümanları temsil etmediğini aktardı.

Kirby: Bu saldırılar İslamı temsil etmiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen terör saldırıları sonrasında Cumhuriyetçi aday adaylarından Donald Trump’ın Müslümanları hedef alan açıklamalarına ilişkin olarak, bu terör saldırılarının İslamı ve Müslümanları temsil etmeyeceğini söyledi.

Kirby, günlük basın toplantısında Brüksel’de düzenlenen terör saldırılarına ilişkin soruları cevapladı.

Kirby’e, terör saldırıları sonrasında Trump’ın Müslümanları hedef göstererek “Onlarla ilgili sorunlarımız var.” şeklindeki sözleri soruldu.

Terör tehditlerine karşı alınan önlemlerin artırılması gerektiğini belirten Kirby, bunun herhangi bir dinle alakası olamayacağını belirterek, şunları kaydetti:

“IŞİD, çarpıtılmış ve vahşi bir ideoloji olarak Müslümanlar arasında aşırıcılık yanlısı küçük bir grubun ilgisini çekmeye devam ediyor. Biz bu durumun herhangi bir anlamda İslam inanışını ya da bu dine bağlı Müslümanları işaret ettiğine inanmıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 22:33
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48