banner15

Kübalı işadamlarından Trump'a mektup

Yüzlerce Kübalı küçük işletmeci Trump’a mektup yollayarak Küba'yla Obama yönetiminin vardığı anlaşmayı devam ettirmesini istedi

Kübalı işadamlarından Trump'a mektup

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yüzlerce Kübalı küçük işletmecinin ABD’nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump’a mektup yollayarak Küba ile Barack Obama yönetiminin vardığı anlaşmayı devam ettirmesini istediği bildirildi.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Küba'nın daha iyi bir anlaşmaya yanaşmaması halinde Obama yönetimi dönemindeki anlaşmaları sonlandıracağını belirten Trump'a, Kübalı işletmeciler mektup yolladı.

Kübalı iş adamları mektupta, "İki ülke arasındaki ulaşım, ticaret ve yatırımı artırmak Küba ve ABD hükümetinin, halkının ve şirketlerinin yararına olacaktır.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eğer Küba, Küba halkı, Kübalı-Amerikalılar ve tüm ABD için daha iyi bir anlaşmaya yanaşmazsa mevcut anlaşmayı sonlandıracağım." ifadesini kullanmıştı.

Obama yönetimi, Küba ile ABD arasındaki yaklaşık 50 yıllık husumete son vermiş ve başta diplomatik ilişkiler olmak üzere çeşitli konularda anlaşmalar yapmıştı.

Trump, eski Devlet Başkanı Fidel Castro'nun ölümünün ardından da Küba devriminin lideri için "zalim diktatör" nitelendirmesinde bulunmuş, yönetimi devralmasının ardından Küba halkının özgürlüğe kavuşması için çaba sarf edeceğini belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 19:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48