banner15

Kuzey Carolina’da yaralar sarılıyor

Florence kasırgası sonrası, Kuzey Carolina’da yaralar sarılıyor

Kuzey Carolina’da yaralar sarılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletini vuran kasırganın büyük zararlar verdiği açıklandı. Yaklaşık iki milyar 600 bin dolarlık zararın oluştuğu eyalette, özellikle kıyı kesiminde yeniden yapılandırma faaliyetinin olduğu açıklandı.

Uzmanlar, kasırgada yıkıma uğrayan yerlerin yeniden inşası konusunda halkı uyardı. Deniz seviyesinin yeniden yükselmesi ve kısa süreli oluşabilecek fırtına uyarısı yapan uzmanlar, harcanan çabaların boşa gidebileceğini belirttiler.

Florence kasırgası, ABD’nin son 50 yılda gördüğü en büyük fırtınası olarak gösteriliyor. Bir buçuk milyon insan evlerini terk ederken, yaklaşık 36 kişi hayatını kaybetmişti.

Florence kasırganın başlangıcından bu yana milyonlarca insan evlerini terk etmek zorunda kalmıştı. Yiyecek ve yakıt sorunu yaşayan Kuzey-Güney Carolina eyaletlerindeki insanlar, marketlerin ve yakıt istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluşturmuşlardı.

ABD'nin Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinin kıyılarında Cuma gününden beri etkili olan Florence kasırgası, karaya ulaştıktan sonra tropik fırtınaya dönüşmüştü.

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48